top of page

Partner fiskalny w Holandii

Partner fiskalny to pojęcie stosowane w języku urzędowym w Holandii. Dofinansowania z Belastingdienst takie jak, dodatek do zasiłku rodzinnego, do ubezpieczenia czy przedszkolny oraz ulga „rozłąkowa” to przywileje, z których warto korzystać. Z prawami wiążą się obowiązki, dlatego warto wiedzieć czym jest partnerstwo fiskalne.

partner fiskalny

Masz partnera fiskalnego w poniższych sytuacjach: ✔️ Jesteś w związku małżeńskim. ✔️ Masz z partnerem dziecko i wspólny adres zameldowania. ✔️ Zameldowana z Tobą osoba, z którą jesteście: beneficjentami swoich świadczeń emerytalnych / współwłaścicielami domu, w którym mieszkacie / związani kontraktem partnerskim. ✔️ Masz meldunek w Holandii pod jednym adresem z osobą, która posiada dziecko do 18 r.ż. (Ta osoba równocześnie nie jest podnajemcą).

Co umożliwia partnerstwo fiskalne?

- „Rozłąkowe” czyli ulga podatkowa, dzięki której otrzymacie dodatkowy zwrot. Dowiedz się, czy możesz zyskać więcej, czytając ten artykuł.

- Wspólne wnioskowanie o wszelkie dofinansowania. W przypadku partnerów fiskalnych wspólny wniosek jest obligatoryjny.

Spełniasz choć jeden z powyższych warunków? Wówczas nie powinieneś: ❌ Osobno z partnerem otrzymywać dodatku do ubezpieczenia. Jesteście zobowiązani wnioskować wspólnie i otrzymywać jedną kwotę. ❌ Otrzymywać dodatku do zasiłku rodzinnego na samotnego rodzica - w wyższej kwocie. Jeśli nie posiadasz partnera fiskalnego, więcej na temat świadczenia w wyższej kwocie dowiesz się TUTAJ.

219 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page