top of page

Samotny rodzic = wyższe stawki dofinansowania z Holandii

Dodatek do zasiłku rodzinnego (Kindgebonden Budget) służy pokryciu kosztów związanych z utrzymaniem dziecka do 18 r.ż. Może również stanowić zabezpieczenie przyszłości dla Twojego dziecka. Samotny rodzic może liczyć na wyższe kwoty dofinansowania z urzędu.Warunki

To świadczenie, do którego możesz być uprawniony jeśli: - Pracujesz w Holandii / Drugi rodzic dziecka jest zatrudniony w tym kraju, - Masz decyzję przyznającą zasiłek rodzinny z SVB, - Twój dochód nie przekracza określonego kryterium.

Stawki W przypadku rodzica wychowującego w pojedynkę stawki dofinansowania są wyższe przy danym dochodzie niż z uwzględnieniem partnerstwa fiskalnego. Przykładowo osiągając dochód brutto roczny na poziomie 13.000€, na dziecko w wieku 11 lat wysokość dodatku w skali roku: w partnerstwie to 1.644€, a dla rodzica samodzielnego to 5.496€. Wyższa kwota dodatku służy zmniejszeniu kosztów związanych z wychowywaniem dziecka. Może to ułatwić samodzielnemu rodzicowi pogodzenie obowiązków zawodowych z rodzicielskimi.


Brak kontaktu z drugim rodzicem Podejrzewasz, że drugi rodzic pracuje w Holandii, ale nie masz pewności, lub nie znasz szczegółów? Wniosek o zasiłek warto złożyć. Nawet jeśli nie są Ci znane szczegóły na temat zatrudnienia drugiego rodzica, po wpłynięciu wniosku urząd SVB rozpocznie działania weryfikacyjne na podstawie danych personalnych zatrudnionego. SVB podejmuje taką procedurę, ponieważ środki należą się dziecku, którego rodzic odprowadza składki społeczne na terenie tego kraju.

Upewnij się, że pobierasz dofinansowanie w pełni przysługującej Ci kwocie! Pewna Klientka zdecydowała się na przejęcie prowadzenia sprawy zasiłku rodzinnego z Holandii przez nasz zespół. Podczas weryfikacji sprawy zauważyliśmy, że od kilku lat pobiera rodzinne, ale urząd do kalkulacji dodatku wciąż bierze pod uwagę dochód byłego partnera. W związku z tym postanowiliśmy wystosować odwołania w ramach dofinansowania do zasiłku. Dzięki czemu nasza Klientka odzyskała dodatkowe 12.708€ jednorazowo.

Nie masz pewności czy wedle zasad panujących w Holandii posiadasz partnera fiskalnego? Sprawdź TUTAJ.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu - nasza infolinia jest do Państwa dyspozycji. Wolisz kontakt poprzez wiadomości? Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Comments


bottom of page