top of page

Wniosek o dodatek do zasiłku rodzinnego Kindgebonden Budget

1. Termin wnioskowania o dodatek do zasiłku rodzinnego.


Wniosek o dodatek do zasiłku rodzinnego Kindgebonden Budget musi wpłynąć do Belastingdienst przed końcem sierpnia następnego roku kalendarzowego. Co oznacza, że ostateczną datą za rok 2022 był 31-08-2023 a za rok 2023 będzie to dzień 31-08-2024 r. W przeciwnym razie przepada możliwość otrzymania dodatkowego świadczenia, dlatego tak ważne jest dopilnowanie spraw.


Wniosek o dodatek do zasiłku rodzinnego Kindgebonden Budget
Wniosek o dodatek do zasiłku rodzinnego Kindgebonden Budget

2. Do wydania pozytywnej decyzji i złożenia wniosku niezbędne są:


- Decyzja SVB przyznająca prawo do zasiłku rodzinnego,

- Numery BSN: wnioskodawcy, jego partnera fiskalnego oraz dzieci,

- Kompletne dane na temat dochodów brutto,

- Określenie okresu pracy, lub innej aktywności zawodowej.


3. Co, jeśli przy kończącym się terminie dzieci nie mają jeszcze nadanego BSN, a wniosek o zasiłek rodzinny jest wciąż rozpatrywany i nie ma jeszcze decyzji SVB?


Jest możliwość złożenia stosowanego wniosku. Takie wystosowujemy w imieniu naszych Klientów, aby nie przepadły im należne środki. Początkowo w odpowiedzi pojawiają się decyzje odmowne, które wynikają z braku spełnienia podstawowego warunku – decyzji SVB przyznającej prawo do zasiłku. Niemniej jednak Belastingdienst w owej decyzji potwierdza zarejestrowanie w systemie wniosku przed terminem. Dzięki temu w późniejszym czasie możemy wystosować pisemną prośbę o ponowne rozpatrzenie sprawy - jak już SVB przyzna prawo do zasiłku. W rezultacie dzięki dopilnowaniu terminów i znajomości procedur, taki Klient otrzymuje należne dofinansowanie.


Chcesz mieć pewność, że otrzymujesz wszystkie przysługujące Ci świadczenia? Decydując się na naszą obsługę zapewniasz sobie profesjonalne podejście do Twoich spraw.

88 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page