top of page

DODATEK DO UBEZPIECZENIA ZORGTOESLAG

Każdy legalnie pracujący na terenie Holandii ma obowiązek opłacać składki na ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli pracujesz przez biuro pośrednictwa pracy (uitzenbureau) zwykle Twój pracodawca płaci te składki za Ciebie i odtrąca ci kwotę składki z Twojej pensji. Jeżeli masz ukończone 18 lat, mieszkasz lub pracujesz na terenie Holandii i posiadasz obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne, możesz starać się o dofinansowanie - Zorgtoeslag.

Zyskaj rocznie nawet:

1 200 €

?

Dofinansowanie do ubezpieczenia Zorgtoeslag jest zależne od wysokości rocznych dochodów (zarówno Twoich jak i Twojego partnera). Pobierając dodatek należy aktualizować informacje o swoich dochodach oraz o sytuacji życiowej. Aby  mieć pewność, że Twój dodatek jest prawidłowo wypłacany, wykup usługę rocznego abonamentu prowadzenia dodatku.

PROCEDURA

KROK PO KROKU

Złóż wniosek

Wydanie decyzji

(od 4 do 12 tygodni)

Wypłata środków

(do 10 dni roboczych)

WYSOKOŚĆ DOFINNSOWANIA

Wysokość dodatku uzależniona jest od wysokości Twoich dochodów i Twojego współmałżonka. Jeżeli jesteś osobą stanu wolnego a Twoje dochody są wyższe niż 29 562 € wtedy nie masz prawa do dodatku. Jeśli jesteś żonaty dochody wspólne Twoje i współmałżonka nie mogą być wyższe niż 37 885 €.

INFORMACJE

Pracuję i zarabiam w Holandii. Posiadam holenderskie ubezpieczenie. Mój roczny dochód wynosi 20 000 €. W takim przypadku przysługuje mi dofinansowanie w kwocie 99 € miesięcznie.

 

Twój partner pracuje w Polsce i jest tam ubezpieczony a wasze wspólne dochody nie przekraczają 22000 € . Macie prawo do dofinansowania w wysokości 90 € miesięcznie.

WAŻNE TERMINY

Dodatek przyznawany jest na każdy rok osobno. Wniosek o dodatek możemy złożyć od 01 stycznia, najpóźniej do 31 sierpnia roku następnego. A zatem wniosek o dofinansowanie za rok 2019 możemy składać od 01 stycznia 2019 do 31 sierpnia 2020.

bottom of page