top of page

ZWROT PODATKU

Z BELGII

Złożenie rocznej deklaracji podatkowej jest obowiązkiem każdej osoby legalnie zatrudnionej i pracującej na terenie Belgii. Deklarację podatkową należy złożyć zarówno w kraju zamieszkania jak i w kraju, w którym się pracowało. Aby rozliczyć podatek z Belgii należy przygotować odpowiednie dokumenty, a przede wszystkim loonfische, czyli kartę podatkową przygotowaną przez belgijskiego pracodawcę.

Zyskaj rocznie nawet:

2 000 €

?

Aby skorzystać ze wszystkich ulg i odliczeń przewidzianych przez belgijskie prawo podatkowe, należy posiadać status podatnika kwalifikowanego. Oznacza to, że przynajmniej 75% ogólnych dochodów z danego roku musi pochodzić właśnie z Belgii

PROCEDURA

KROK PO KROKU

Złóż wniosek

Wydanie decyzji

(od 2 do 6 miesięcy)

Wypłata środków

(do 10 dni roboczych)

ZWROT PODATKU

Wysokość zwrotu podatku uzależniona jest od wysokości zarobków, odprowadzanych składek i podatków przez pracodawców, miejsca pracy, sytuacji rodzinnej i możliwości skorzystania z ulg i odliczeń.

INFORMACJE

Korzyści finansowe przy rozliczeniu podatku w największym stopniu daje wspólne opodatkowanie małżonków, mimo że jedna z nich mieszka w Polsce, a także ulga na dzieci do 18 lat oraz inne.

 

Kwota wolna od podatku na rok 2019 wynosi 8860 € co oznacza, że jeśli roczny dochód był od tej kwoty mniejszy, to podatnik może odzyskać cały odprowadzony wcześniej podatek.

WAŻNE TERMINY

Z belgijskim urzędem skarbowym można rozliczyć się do 3 lat wstecz, czyli do 31-12-2020 można jeszcze rozliczyć dochody z roku 2017. Po złożeniu zeznania podatkowego na decyzję o przyznaniu zwrotu z podatku czeka się zazwyczaj od 2 do 6 miesięcy.
 

bottom of page