top of page

500+ Pamiętaj o terminach i nowych zasadach!

Przypominamy o ważnych zmianach w programie 500 plus dotyczących m.in. składania wniosków. Od 2021 pieniądze nie będą wypłacane automatycznie. Aby zachować ciągłość wypłaty świadczenia, należy co roku składać nowy wniosek i pilnować terminów.


W ostatnim wystąpieniu, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przypomina, że nie należy zwlekać ze składaniem wniosku. Gwarancją ciągłości wypłaty świadczenia 500+ jest złożenie dokumentów tylko do 30 czerwca!


Zmiany wprowadzone w 2021 roku dotyczą również nowego okresu rozliczeniowego, który będzie trwał każdego roku od 1 czerwca do dnia 31 maja następnego roku kalendarzowego. Według zapewnień rządu wnioskodawcy, którzy złożą dokumenty do 30 kwietnia mogą być spokojni o zachowanie ciągłości wypłat z 500 plus. W przypadku złożenia dokumentów z zachowaniem wspomnianego terminu, wypłata świadczenia za czerwiec nastąpi do końca tego miesiąca.


Osoby wnioskujące o 500+ po 30 kwietnia muszą liczyć się z opóźnieniem dotyczącym wypłaty świadczenia. Składając wniosek w maju, pieniędzy należy spodziewać się nawet w lipcu, z kolei odwlekanie złożenia dokumentów do lipca może spowodować, że świadczenie zostanie wypłacone dopiero we wrześniu.


Jak czytamy na oficjalnej stronie rządowej www.gov.pl Uwaga! Złożenie wniosku później, czyli po 30 czerwca, oznacza, że prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone, a świadczenie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku. Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.


Oznacza to, że osoby, które spóźnią się ze złożeniem wniosku, zwyczajnie stracą należne świadczenie za każdy miesiąc zwłoki!


Należy pamiętać, że oprócz pilnowania terminów, warunkiem otrzymywania pieniędzy na czas, jest oczywiście złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku. Można go złożyć za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub PUE ZUS. Wnioski będą również przyjmowane metodą tradycyjną tzn. za pośrednictwem poczty lub bezpośrednio w urzędzie.


134 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page