top of page

Nemkonto – co to jest? | Nemkonto aktywacja

Czym jest Nemkonto?


Jest to dość unikatowy system, który służy do przechowywania informacji o tym, czy dana osoba ma w nim potwierdzony rachunek bankowy czy nie. Jeśli Twoje konto widnieje w tym systemie, to każda instytucja ma dostęp do tej informacji i wie, że może bezpiecznie przelać środki na rachunek bankowy, który powiązany jest z tą osobą.


Co to jest Nemkonto? Jest to dość unikatowy system, który służy do przechowywania informacji o tym, czy dana osoba ma w nim potwierdzony rachunek bankowy czy nie. Numer rachunku można potwierdzić za pomogą logowania w serwisie Nemkonto, lub za pośrednictwem konta bankowego. Jednak takie udogodnienie dotyczy wyłącznie duńskiego numeru rachunku. Wszelkie zagraniczne konta należy potwierdzić na odpowiednim formularzu, lub w konkretnej instytucji.

Logowanie w serwisie Nemkonto


Numer rachunku można potwierdzić za pomogą logowania w serwisie Nemkonto, lub za pośrednictwem konta bankowego. Jednak takie udogodnienie dotyczy wyłącznie duńskiego numeru rachunku. Wszelkie zagraniczne konta należy potwierdzić na odpowiednim formularzu, lub w konkretnej instytucji.


Jak podać konto polskie do instytucji w Danii?


Są przypadki i instytucje, w których podczas wnioskowania o dane środki można podać konto samodzielnie, bez udziału wspomnianego systemu. Gdy się tego nie zrobi, to wszystkie podmioty mające dokonać wypłaty, w pierwszej kolejności podejmą próbę wypłaty pieniędzy właśnie na konto potwierdzone w Nemkonto. Jeśli taka wpłata się nie powiedzie, środki wrócą do płatnika, a dział wsparcia w Nemkonto wyśle do potencjalnego odbiorcy list z prośbą o podanie danych bankowych.

Jeśli otrzymasz taki list i nie wiesz w jaki sposób przeprowadzić skutecznie tę procedurę, zgłoś się do nas, a przeprowadzimy ją za Ciebie.


Potwierdzenie konta wysłane, a środków wciąż nie ma na koncie


Po zatwierdzeniu konta zazwyczaj środki po krótkim czasie trafią do Ciebie automatycznie, ale niektóre urzędy mogą wymagać kontaktu z nimi, aby płatność została ponowiona. W takim przypadku duńskie instytucje preferują kontakt telefoniczny.


 Zapraszamy do współpracy z naszą kancelarią.  

13 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page